Mladí hasiči

30.5.2013

Děkujeme Mladým hasičům za předvedené výkony nejen na soutěži, ale i při trénincích. Doufáme, že nabrané zkušenosti zúročí i v budoucnu v družstvech mužů či žen.  První místo zcela po právu patřilo na hasičské soutěži Mladým hasičům ze Solce, neboť jako jediní se dostali časem pod 30 vteřin a porazili i družstva se silnějšími stroji.

Video z hasičského útoků našich dětí a oslavy u hasičské zbrojnice najdete zde:

27.2.2013

1.schůzka Mladých hasičů v roce 2013

V neděli 10.3.2013 se uskuteční 1.letošní schůzka Mladých hasičů. Začátek bude v 16:00 hodin v hasičské zbrojnici v Solci. Programem schůzky bude zhodnocení roku 2012, včetně promítnutí fotek a plán činností na rok 2013.

20.12.2012

V roce 2012 jsme po několika dlouhých letech opět zahájili činnost Mladých hasičů.  Po několika trénincích jsme se zúčastnili okrskové soutěže konané na Budách a všichni jsme byli překvapeni krásným 3.místem v kategorii dětí z celkem 8 týmů.

Přes letní prázdniny schůzky nebyly a sešli jsme se zase až v září, kdy též proběhl hasičský Branný běh na Solci. A konec roku se nečekaně rychle přiblížil. Letos jsme se sešli na celkem 20 schůzkách. Všichni se už zase budeme těšit příští rok a zejména na jaro, kdy se začne opět nacvičovat hasičský útok i s naší novou kádí, která nám ještě letos chyběla.

Přejeme všem dětem a Mladým hasičům zvláště krásné a radostné vánoce a hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce 2013.  Též doufáme, že se budeme opět scházet v hojném počtu jako tomu bylo v letošním roce.

Za SDH Solec - Malobratřice  Leoš Erbert a Lukáš Suske.

5.10.2012

Hasičský branný běh 2012

Branný běh byl rozdělen na starší žáci a mladší žáci, všichni měli stejnou trasu o délce cca 700 metrů a plnili stejné úkoly. Samozřejmě když se jednalo o běh, měřil se i čas a k nesplněnému úkolu na trase se přičítaly trestné vteřiny, takže se nemuselo stát, že ten nejrychlejší bude i nejlepší.

Prvním úkolem bylo sestřelit vzduchovkou 3 špalíky na 3 pokusy. Na střelbě se podepsal rychlý běh od startu, takže třes rukou byl hodně značný a zde soutěžící nasbírali hodně trestných vteřin.

O to jednodušší byla disciplína našroubování sacího koše na savici a zpětné vyšroubování, které každý zvládnul bez problémů.

Dalším úkolem byla zkouška ze znalosti topografických značek, zde už se projevili menší neznalosti, je pravda, že značky se trénovali už před půl rokem, takže né každý si vše pamatoval. Ti mladší měli povolenou větší nápovědu.

Nečekaně jednoduchou disciplínou byly 3 hody granátem na cíl, který málokdo minul.

Na dalším stanovišti se provádělo rozvinutí hadice na cíl v podobě kuželek. Né vždy však hadice mířila rovně na kuželky, ale zatočila si to, kam chtěla.

Závěrečným úkolem byl hasičský kvíz v podobě pěti otázek z oblasti požární ochrany. Poté následoval pro všechny chutný oběd a závěrem proběhlo vyhlášení výsledků.

Hasičského branného běhu se zúčastnilo celkem 12 dětí, po zásluze byli všichni odměněni a těší na další ročník.

Více fotek zde:

14.6.2012

16.5.2012

Informace k hasičské soutěži:

- prohlídka areálu a losování proběhne v pátek 25.5. od 19:00 hod., zajistí starosta

- soutěž se koná 26.5.2012 na Budách na hřišti (u vagónu), viz.mapa níže

- start soutěže je v 8:00 hod.

- povinná výbava pro Mladé hasiče: helma (cyklistická), pevná obuv

- doporučená výbava pro Mladé hasiče: sportovní nebo tepláková souprava, tričko Solínek nebo jiné tmavě modré tričko, náhradní boty a oblečení pro případ namočení vodou

- občerstvení: každému bude zakoupeno jedno jídlo a nápoj

- po skončení soutěže bude sraz na Solci v hasičské zbrojnici, kde proběhne oběd a zhodnocení dosažených výsledků

V pátek 25.5. od 17:00 hod.proběhne příprava před soutěží, smotání hadic, ošetření spojů, naložení stroje a příslušenství. Doprava na soutěž bude osobními auty, v pátek se ještě dohodneme, kdo jak pojede a koho vezme. Odjezd v sobotu ráno bude v cca 7:00 hod. od hasičské zbrojnice.

V neděli 29.4.proběhl první trénink s vodou, bohužel se unavila stříkačka, příště už to bude snad v pořádku.